Еустома з насіння: мій досвід

02/09/2018
Twitter Facebook Google+
Поделиться

Прочитавши на сайті статтю «Как вырастить эустому из семян», я вирішила поділитись своїм досвідом вирощування цієї квітки.

Спробувати виростити еустому з насіння я зважилася не відразу. Аж надто мало було інформація про вирощування цієї рослини. Але часте відвідування магазину для дачників зробило свою справу, і я стала володаркою двох пакетиків насіння. У кожному було по 5 драже.

Посіяла насіння в середині лютого (в ті ж терміни і тому ж принципу, що і петунії). Пухкий грунт трохи ущільнила, поклала зверху сніг, на нього драже, накрила пакетом. При посадці зі снігом дражироване насіння поступово насичується талою водою і драже тане, а вода тягне за собою насіннячко, забезпечуючи тим самим щільний контакт із землею.

Сходів довго не було, грунт навіть встиг покритися зелененьким мохом. Я вже зібралася звільнити ємності, як розгледіла маленькі зелені сходи з вузькими, схожими на голки, листочками.

Перші 2-2,5 місяці сіянці росли дуже повільно. В успіх я вже й не вірила, так як за цей час втратила більше половини розсади. Та й решта паростків не поспішали рости. Коли вони підросли до того стану, що їх можна було пересадити, я це зробила. Пересаджувала акуратно, з земляною грудкою в окремі стаканчики, не порушуючи кореневу систему. Через тиждень сіянці почали рости.

Другий раз зі стаканчиків в квіткові горщики я пересадила рослини в середині червня, а через місяць вони вже стояли з бутонами. Зацвіла еустома в серпні великими і красивими квітками.

З настанням холодів я занесла 3 горщика еустоми в будинок і забезпечила їй прохолодну зимівлю. Перезимувала всього одна рослина. І хоча її торішні стебла пожовкли і висохли, з бруньок у поверхні землі пішли нові пагони.

У квітні після перевалки в 4-літровий горщик еустома зацвіла. Цвіла вона практично без зупинки весь сезон. Кущ розрісся, у нього виросло 4 нових стебла, а в кожній пазусі, у кожного листочка виліз пуп'янок.

На другий рік квіток було набагато більше і вони були більшими. Правда, частина квіток висохла і відпала (мабуть, горщик був замалий). У цю зиму еустома пішла в 4-літровому горщику, а в березні я планую пересадити її в 7-літрову ємність і поекспериментувати з різними способами розмноження.

Последние статьи автора
Twitter Facebook Google+
Поделиться